Montaż filmów w Lublinie

MONTAŻ FILMÓW W LUBLINIE


Czemu montaż filmowy jest taki ważny? Otóż łączy się w istotnym stopniu z tym, jak finalnie wyglądać będzie dzieło kinematograficzne oraz zdjęciową i reżyserską częścią procesu twórczego. Stanowi ostateczny i niezmiernie ważny, kreatywny wkład w film, podkreślając jego klimat czy przekaz. Prowadzony jest w okresie postprodukcji filmu, gdy wszystkie inne składowe, takie jak zdjęcia, dialogi, postsynchrony, dźwięki efektów i dubbing, są już gotowe. Wszystkimi tymi elementami montażu przy produkcji Twojego filmu zajmie się nasze studio, tak, aby zachować jego ciągłość, wydobyć potencjał i zwrócić uwagę odbiorcy czy widza.

ISTOTA MONTAŻU FILMOWEGO


O jego ważnej roli w produkcji filmowej świadczy chociażby fakt, że spore grono reżyserów domaga się prawa do decydowania o ostatecznej wersji montażowej, która zostanie przedstawiona dalej szerszej publice. Montaż koordynuje sekwencje scen w czasie, utrzymuje odpowiednie tempo filmu, jego dynamikę i nastrój.

Czemu to jest takie ważne? Otóż dzięki temu widz ma pojęcie o tym, co dzieje się na ekranie. Rozumie lepiej emocje bohaterów czy poszczególne etapy prezentowanych procesów, przez co łatwiej mu zrozumieć przekaz. Odpowiednio umieszczona muzyka czy chwilę później ucięta scena może podkreślić żart zawarty w scenariuszu albo pokazać istotne szczegóły np. w filmie instruktażowym o instalacji dowolnego typu w budynku. Takie zabiegi są bardzo ważne dla odbioru filmu i zrozumienia zamysłu twórców.

Przed montażystami stawia się wyzwanie selekcji i kombinacji elementów wizualnych i dźwiękowych filmu w taki sposób, aby skleić z nich jedną, spójną całość. Dokładnie zdajemy sobie sprawę z tego, jak montaż jest istotny. Dlatego, jeśli zdecydujesz się na nawiązanie z nami współpracy, będziemy kontaktować się z Tobą przy kolejnych krokach w produkcji, byś miał na oku cały przedsięwzięcie i żeby ostateczny efekt był idealnie tym, co sobie wymarzyłeś i co chcesz przekazać.

MONTAŻ FILMÓW W LUBLINIE – CZYM SIĘ ZAJMUJEMY?


Pierwszym i również najważniejszym zadaniem montażysty jest złożenie, poucinanie i posklejanie scen w całość. Musi tego jednak dokonać w taki sposób, żeby z wielu godzin materiału wyodrębnić te elementy, które są najcenniejsze dla uzyskania pożądanego efektu.

Pierwsza wersja naszego montażu, który przeprowadzamy w Lublinie, zwykle jest podstawą do dalszej pracy nad filmem. Jest to surowa wersja, którą dopiero potem się doskonali i modyfikuje do odpowiedniej i wybranej przez twórców formy. Sceny są docinane, przekładane oraz koloryzowane tak, aby ostateczny efekt był zupełnie naturalny i oczywisty dla widza.

Jeśli osoba oglądająca finalną wersję filmu skupia się na jego montażu, zapewne coś podczas tej części produkcji poszło nie tak. Dlatego wykonany przez nas montaż filmów w Lublinie zapewnia gładkie wykończenie każdego pomysłu, zostawiając Tobie do oceny jego efekt. Pracując wspólnie, umożliwimy Ci spełnienie Twoich ambicji w najkorzystniejszej dla Ciebie formie.

 

WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI

KONTAKT

Działamy głównie na terenie Lublina i całej Lubelszczyzny, natomiast wierzymy, że dostępu do świetnej reklamy video nie powinny ograniczać granice miast ani województw. Opisz w kilku słowach swój projekt poniżej, a skontaktujemy się z Tobą, podpowiemy Ci jak podejśc do Twojego projektu filmowego, a przecież na rozmowie z drugim człowikeiem można tylko zyskać!
Adres:

Lublin, ul. Słomkowskiego 12/30

(ze względu na specyfikę branży – możliwe zdjęcia w terenie, konieczne jest wcześniejsze umówienie wizyty)

Telefon:

780-419-931

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku 8:00-16:00

© REALIZACJA: IBIF.PL